aČlánky - Kultura a umění

PR články od Vás pro Vás

Kam za kulturou? Jaké jsou nové filmy a kde je sehnat? Kde sehnat lístek do divadla a co se v něm hraje? Jaké kulturní akce se chystají? Přesně tyhle informace naleznete na kultura.aclanky.cz.

Jaká je historie svateb?

Život v manželství byl ve starověku zcela běžný. Hlavním účelem manželství bylo především mít děti a to pokud možno hodně dětí. Samotné uzavření manželství bylo událostí, která zapůsobila na celou rodinu, týkalo se ale nejen rodiny samotné, avšak i celého kmene nebo patriarchálního společenství, protože mohlo mít vliv na sílu kmene nebo rodiny a také na jeho hospodářskou situaci a pozici na tehdejším trhu. Bylo tedy zcela přirozené, že o samotném výběru manželky o všech smlouvách a finančních záležitostech, které s tím souvisely, měli rozhodovat především rodiče. I přesto byl ale někdy žádán souhlas obou budoucích partnerů. Někdy bylo všechno zařizování provázeno jejich romantickými projevy náklonnosti, rozdáváním darů, pořádáním velkolepých večírků a malováním obrazů, portrétů rodinných příslušníků.

Dnes už je všechno jinak. Rodiče už nemají moc co mluvit svým dětem do vztahu. Každý si svého partnera vybírá podle sebe. Co však ale zůstalo stejné a nebo přinejmenším podobné, to jsou svatby. Stále jsou to okázalé akce, při který se nevěsta cítí jako princezna. Akt svatby se skládá většinou z obřadu, fotografování ženicha a nevěsty, následujícího slavnostního přípitku, obědu, krájení dortu a pak také z oslav, kdy se dále fotografují všichni zúčastnění. Změnilo se tedy snad jediné, dnes se ženich a nevěsta nenechávají zvěčnit malířem. Dnes na to mají svatebního fotografa. Dříve bylo velmi složité najít vhodného malíře. Dnes, pokud hledáte svatebního fotografa, tak stačí do google zadat např. Svatební fotograf Olomouc a výsledků máte nekonečně. Hodně štěstí s Vaší svatbou!

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Kultura a umění

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*